Для користувачів

ГО “ОКУ „Оберіг” є організацією колективного управління по правам виконавців музичної сфери, проте, зважаючи на те, що деякі виконавці є також виробниками фонограм і (або) авторами, управляє правами деяких виробників фонограм і авторів.

У зв’язку з цим, ГО “ОКУ „Оберіг” має музичний каталог різних жанрів, але переважно фонової музики, які вдало підходить для використання в комерційній діяльності для комфорту відвідувачів.

Отже, звертаємося до підприємств і організацій, що здійснюють комерційне використання творів способами публічного виконання, і закликаємо до співпраці.

Принагідно нагадуємо, що чинним законодавством встановлена відповідальність за порушення законодавства у сфері суміжних прав, зокрема ст.51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.176 Кримінального кодексу України.

Для розуміння проблематики краще радимо ознайомитись з інформацією, наведеною у розділі "Питання-відповіді".

Водночас, інформуємо, що Свідоцтво № 1 від 31.07.2003 про визначення організації колективного управління уповноваженою організацією з 25.04.2019 втратило чинність, а Свідоцтво № 1/2003 від 08.07.2003 про облік організації колективного управління з 25.04.2019 втратило чинність щодо таких сфер діяльності, як право слідування (стосується лише образотворчих творів) та кабельної ретрансляції об'єктів авторського права і суміжних прав. Щодо інших сфер авторського права, як-от публічне виконання, публічна демонстрація, публічне сповіщення творів тощо свідоцтво № 1/2003 від 08.07.2003 лишається чинним.