Для користувачів

 

Звертаємося до підприємств  і організацій, що здійснюють використання об'єктів авторського права і суміжних прав в процесі своєї господарської діяльності; тобто, до телерадіоорганізацій, а також підприємств, які подають для відвідувачів музику у приміщенні закладу (дискотеки, ресторану, перукарні, спортзали тощо) за допомогою будь-яких технічних пристроїв (зокрема, магнітофонів, програвачів компакт-дисків, музичних центрів, радіоприймача, телевізора, комп’ютера тощо).

Ваше підприємство/організація повинно сплачувати винагороду авторам, виконавцям, виробникам фонограм і відеограм відповідно до норм Закону України „Про авторське право і суміжні права” (далі – Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003р. №72 „Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання розміру винагороди (роялті) за використання об'єктів авторського права і суміжних прав” (далі – постанова).

Всеукраїнське об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав „Оберіг” є організацією колективного управління (свідоцтво №1/2003 від 08.07.2003р.), яка відповідно до повноважень, наданих їй суб'єктами авторського права і суміжних прав або їх представниками, надає дозволи на використання певних об'єктів авторського права і суміжних прав. Також, Об’єднання „Оберіг” здійснює свою діяльність відповідно до положень Статуту та статей 47-49 Закону.

Інформуємо, що останнім часом органи державної влади приділяють особливу увагу дотриманню законодавства про авторське право і суміжні права, зокрема було прийнято низку доручень КМУ щодо дотримання суб’єктами господарювання, що здійснюють публічне виконання та публічне сповіщення, вимог законодавства у сфері авторського права і суміжних прав.

Принагідно нагадуємо, що чинним законодавством встановлена відповідальність за порушення законодавства у сфері авторського права і  суміжних прав, зокрема ст.51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.176 Кримінального кодексу України.

Пропонуємо Вам виконати вимоги чинного законодавства і після проведення перемовин укласти з Об’єднанням „Оберіг” договір про виплату винагороди за використання об'єктів авторського права і суміжних прав, адже лише чітке виконання норм чинного законодавства допоможе Вам захистити власний бізнес.

Для розуміння проблематики краще радимо ознайомитись з інформацією, наведеною у розділі "Питання-відповіді".