Для суб'єктів

Для субєктів

 

Шановні музиканти!

1. Кожен з вас має авторські (поeт, композитор, аранжувальник) та (або) суміжні права (виконавць  (музикант, співак), виробник фонограми і відеограми). Це різні права, вони досить чітко розмежовані в Законі України „Про авторське право і суміжні права”, тому їх не слід плутати! Даний Закон є базовим для  вашої творчої діяльності, тому кожний повинен бути з ним ознайомлений; тоді ви будете знати більш повно про свої права, способи їх використання, способи захисту та поновлення порушених прав, відповідальність за такі порушення тощо.

2. Кожен з вас розуміє, що для того щоб поважали його авторське право або право виконавця, необхідно спочатку поважати та дотримуватись відповідних прав інших суб’єктів. Не можна включити в свій репертуар пісню та виконувати її (грати, співати) без відповідного на це дозволу автора, який цю пісню створив, тому саме він має первинне право дозволяти на свій розсуд аранжування чи публічне виконання. У противному разі такими діями ви порушуєте авторські права і можете понести відповідну до вчинених дій відповідальність. Щоб цього не сталося необхідно укладати з автором (авторами) або іншою особою чи організацією, який належать дані авторські права (у випадку, якщо вони були їм передані)  письмову угоду, яка надасть вам потрібне право. Але будьте уважними, оскільки в такій авторській угоді необхідно вказати всі істотні умови, - в іншому разі вона буде недійсною.

3. В Україні в сфері авторського права та суміжних прав відбулися і продовжують відбуватися кардинальні позитивні зміни. Ті, хто до сьогодні подбав про свої права вже відчуває результати таких позитивних змін.

4. Об’єднання „Оберіг” є організацією, що активно збирає винагороду за використання Ваших творів на публічному ринку (в кафе, барах, ресторанах, нічних клубах, магазинах, готелях тощо). Разом з цим відбувається процес розподілу і виплати винагороди. Підписана чимала кількість договорів з особами, що використовують права у сфері публічного ринку. Пропонуємо Вам передати свої права в управління "Оберіг", що дозволить у подальшому нашій організації збирати винагороду також для Вас.

5. Також відбувається збір ОП „УМА” відраховувань за відтворення в домашніх умовах об’єктів права (так звана „винагорода з чистих носіїв”). Певна частка зібраних грошей має перераховуватися в Об’єднання „Оберіг”, а Об’єднання „Оберіг” буде виплачувати отримані гроші українським авторам і виконавцям, правами яких управляє.

6. Всеукраїнське об`єднання суб’єктів авторських  і  суміжних прав "Оберіг" (надалі - ОБ`ЄДНАННЯ) є всеукраїнською громадською організацією громадян України, що об`єдналися на основі колективної співпраці з метою захисту та реалізації власних авторського права і суміжних прав. „Оберіг” – перша в Україні всеукраїнська громадська організація колективного управління майновими правами музикантів – авторів, виконавців, виробників фонограм та відеограм.

„Оберіг”- це об’єднання, яке допоможе більш детально розібратися у всіх вищезазначених питаннях та в інших питаннях, що виникають з приводу вашого авторського права і суміжних прав.

Ми знаємо, що музиканти – народ творчий, тому для вирішення рутинних питань, пов’язаних з правами, не має часу. Але кожен з вас повинен збагнути, наскільки це серйозно та необхідно, і, що треба зараз приділити трохи часу, щоб в майбутньому все було гаразд.

Обери “ОБЕРІГ”!